// f;
     

Lunochod na Jahodnej

Autor: Radoslav Medzihradský | 18.3.2017 o 22:21 | Karma článku: 2,03 | Prečítané:  540x

Náš klub raz mesačne organizuje krátky večerný pochod pri splne mesiaca pod názvom Lunochod. Teraz spln vychádza na nedeľu, takže si urobíme denný výlet.

Chystám sa na Lunochod na 11. hodinu a náhle ma napadne, že pozvem na poslednú chvíľu kamarátku Evku. Pozvanie sa vydarí a ja utekám na zastávku. Ideme autobusom do Vyšného Klatova, kde pochod začína. Prichádza asi pätnásť ľudí, taká štandardná účasť. Nejdeme však hneď do lesa. Vedúci Jožo nás najprv zavedie po náučnom chodníka po stopách meteoritu. Poriadne však fúka. Kto nemá pokrývku hlavu, nemá šancu. Dve turistiky to takmer vzdávajú.

Ako tak sme prešli náučný chodník a ideme do lesa smerom na Jahodnú. Keď prídeme k altánku, dvaja turisti začnú sláviť. Zostávajú hlavne muži. Niektoré ženy sa ponáhľajú do cieľa. Pokračujeme lesom a s miernym stúpaním prichádzame k prameňu potoku Vrbica. K Jahodnej je to už len na skok. Ešte sa lyžuje, ale naposledy v sezóne, takže je to zadarmo a do večera. Obed som nemal, takže na dlhšiu chvíľu si ideme sadnúť do bistra, kde si objednávame obed. Náhle sa objaví kamarátka Renátka, ktorá výlet začína až teraz.

Po hodine sa poberáme ďalej keď sa objavia dvaja naši oneskorenci. Akosi oslavovali dlhšie v altánku. Niektoré ženy už išli domov. Tak sa zberáme aj my peši na Horný Bankov. Máme na výber ŽTZ a ČTZ. Volíme prvú trasu, lebo má krajšie výhľady a rovnomerný terén. Terén mimo lesa je trochu rozbahnený. Tak sa presunieme na ČTZ, na ktorej som už pekne dlho nebol. Po hodine prichádzame k rázcestníku pod Kamenným hrbom. Už len pol hodinku na Horný Bankov. Niektorí však máme cieľ sídlisko KVP v Košiciach. Preto odbočujeme z trasy pod vedením Evky, ktorá pozná trasu spamäti.

Vychádza to na pár kilometrov na KVP cez les a po lúkach. Prichádzame ku kolibe a o chvíľu sa dostaneme na sídlisko, kde je prvá zastávka autobusu. Zvyšok skupiny prichádza na Horný Bankov do obľúbeného bistra “U Ďuriho”. Po občerstvení pokračujú autobusom do Čermeľa na kraji Košíc. Lunochod sa vyvinul tak, že rôzne skupiny si zvolili rôzne trasy a tempo podľa vlastnej chuti. Celkove sme prešli 18 kilometrov pomalým tempom, aby sme sa dočkali splnu na konci pochodu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Ondreja Podstupku

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu.


Už ste čítali?