// f;
     

Ako turisti slávia MDŽ

Autor: Radoslav Medzihradský | 18.3.2017 o 21:04 | (upravené 18.3.2017 o 21:11) Karma článku: 2,19 | Prečítané:  707x

MDŽ pre turistov znamená najprv ísť na výlet a až potom oslavovať. Samozrejme, že takejto akcie sa zúčastňujú ženy aj muži.

Náš klub organizoval ďalší pravidelný výlet pri príležitosti MDŽ. Ako obvykle, trasa je tajná. Vieme len toľko, že si máme kúpiť lístok na vlak do Slanca. Po príchode nám vedúci túry oznamuje, že predseda klubu na nás počká až v Ruskove. Hneď sa pozerám na mapu a vidím, že do Ruskova vedie ČTZ a ZTZ a celkovou dĺžkou 15 km. Hovorím si, že je to pohodová trasa. Prevýšenie a terén akosi ignorujem. Vyrážame a motáme sa dedinou. Postupne obchádzame hrad Slanec. Dobre, na hrad sa už nejde. Prichádzame k jazierku, kde nám vedúci dáva akože na výber, či pôjdeme po trase E3 na Izru alebo Dargov. Nič platné, vedúci nás náhle smeruje na hrad, s čím sme už nepočítali. Vyjdeme na hrad pohodovým tempom. Trochu sa pofotíme a pozrieme sa, ako pokračujú práce na obnove hradu. Len vietor akosi fúka, tak zídeme späť do dediny. A to už máme za sebou skoro sedem kilometrov. Neviem ako teda pôjdeme do Ruskova.

V dedine máme dohodnutú prehliadku miestneho múzea. Nie je to čisto moja parketa, tak výstavu prechádzam zrýchleným tempom. Nakoľko sa zaujímam o 2. svetovú vojnu, tak mi padla do oka uniforma poručíka Wehrmachtu s železným krížom. Po komentovanej prehliadke ideme ešte do cukrárne a krčmy, podľa toho, kto má na čo chuť. Zákusky majú lacné a veľmi dobré. Aspoň vieme, odkiaľ ich dovážajú. Rozlúčime sa a ideme na stanicu. Do Ruskova sa ide vlakom.

Ideme len jednu stanicu a vystupujeme. Máme to ešte 1.5 kilometra do kultúrneho domu. Tam už nás vyzerá predseda klubu. Čaká na nás dobré odmena vo forme gulášu a nealko nápojov J. Do toho nám hraje živá hudba prevažne v ľudovom štýle, takže trochu zatancujeme. Vykrútim všetky ženy, čo som chcel, takže som veľmi spokojný. Pred koncom sa mi ešte ujde fľaša gulášu, takže o večeru je postarané.

Na záver nám už len treba ísť skrz dedinu na vlak smerom do Košíc.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Ondreja Podstupku

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu.


Už ste čítali?