Fašiangové slávnosti na Plejsoch

Autor: Radoslav Medzihradský | 24.2.2017 o 21:23 | (upravené 24.2.2017 o 21:29) Karma článku: 2,24 | Prečítané:  555x

Mesto Krompachy usporiadalo 5. ročník Pankuškových fašiangov v areáli hotela Plejsy. 18.2.2017 sme sa s našim turistickým klubom vydali skombinovať fašiangy s turistikou.

Relatívne ráno sme vydali vlakom z Košíc do Krompách. V cieľovej stanici náš už čakali autobusy, ktoré odvážali účastníkov k hotelu Plejsy. Ako turisti sme si však chceli prejsť trasu peši a to pekne hore a dole. Vydali sme sa po MTZ, ktorá čoskoro opustila mesto a smerovala do kopca. Cesta najprv viedla lúkou a potom vošla do lesa. Snehu už nebolo veľa a tak sme sa ani nebrodili. Po niekoľkých kilometrov sme vyšli na hornú časť zjazdovky pri chatách na Plejsoch. Vyskúšali sme obsluhu v jednej z chát, ale nič moc. Aspoň nás vedľa chaty potešil somárik v ohrade.

Stočili sme sa dole po ZTZ po opačnej strane kopca. Náš vedúci si mohol vyskúšať sánky, ktoré zatiaľ len ťahal hore. Zišli sme až na začiatok zjazdovky pri hoteli Plejsy, kde sa konali fašiangové slávnosti. Na javisku sa striedali folklórne skupiny. Nás ešte viacej zaujímalo, čo ponúkali stánky s občerstvením. Pankúšky, ktoré ponúkali, sú šišky potrené lekvárom a posypané cukrom. Takto sme strávili príjemnú hodinku. Kto si meral vzdialenosť, ten nameral pol kilometra krúžením po stánkoch. Na záver sme prešli niekoľko kilometrov na stanicu v Krompachoch, kde sme pochod ukončili.

Fotky z akcie nájdete na stránke:

https://photos.google.com/share/AF1QipNL7zHAj6o2gbdAyiCJCsWHF86s47NlsrIsJ5x5x0FIsslb1WoyywMh1XNrHiWaFg?key=dTJQd0QxcmI1MmJsSmM5SzZHbTlWS24wcWM0Nmh3

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?