// f;
     

Zimný zraz turistov Košíc a okolia

Autor: Radoslav Medzihradský | 6.2.2017 o 21:30 | (upravené 6.2.2017 o 21:49) Karma článku: 2,88 | Prečítané:  420x

Dňa 28.1.2017 organizoval Klub Turistov Mesta Košíc (KTMK) 54. zimný zraz turistov na vrchole lyžiarskeho strediska Kavečany-Hrešná. Ako peší turista som sa plánoval vydať na najdlhšiu trasu zo Sokoľa.

Trasa zo Sokoľa je vhodnejšia pre bežkárov. Napriek tomu sa vydávame dvaja turisti autobusom na štart. Spoločník Peter očakáva, že v Družstevnej nad Hornádom sa pripojí jeho priateľka. Mešká jej však vlak a tak vystupujeme z autobusu a čakáme na ňu. Spoločne traja sa vydávame po MTZ do lesa a predpokladom, že pôjdeme približne rovnakú trasu než pôvodnú, iba o trochu južnejšie. Trasa je dobre vyšliapaná. Aby sme sa držali stopy, musíme neskôr prejsť na neznačkovanú cestu. Tempo do kopca sa mi zdá akosi pomalé, tak zrýchľujem a zvyšok trasy idem sám. Na vrchole narážam na odbočku ku Kráľovej studni, na ktorú sa musím prebrodiť. Od studne vedie úzka vyšliapaná cesta už na ČTZ. Tá začína veľmi pomaly klesať a potom sa postupne rozširuje. Po trase prešiel ratrak, takže je ideálna pre pešiakov aj bežkárov. Po takejto trati rýchlo bežím do cieľa.

V cieli na Hrešnej sa konajú preteky bežkárov a hry pre deti. Na mieste už sú turisti z turistických klubov KRTKO, SALAMANDER, KVT KOŠIČAN, VÍKEND, MAGNEZIT FERONA a ďalších. V chate je príjemne teplo a na gitare nám hrajú “Víkenďaci”. Postupne prichádzajú ďalší turisti z nášho klubu, takže si urobíme spoločnú fotku. O 14 hod sa dočkáme prejavu od vedúcej podujatia Evy Dučaiovej. Zároveň sa vyhodnocujú súťažné disciplíny. Veľa času neostáva do najbližšieho autobusu, tak dostávam sedák a po lyžiarskom svahu sa šmýkam rýchlo dole. Kto nestíha autobus, ten ešte ide na prvú pomoc.

Škoda, že na trasu zo Sokoľa sa zrejme nikto nevydal. Vedúca zrazu si dala námahu trasu vyfáborkovať niekoľko dní pred akciou. Prial by som si, aby sa o rok dostala akcia viac do povedomia verejnosti, aby nechodili len známi turisti.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Autorská strana Ondreja Podstupku

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu

Ako vyhrať hádku s ľuďmi, ktorí neveria vo vedu.


Už ste čítali?